طرح احیای فرهنگ نهج البلاغه
نویسنده : ، موضوعات : عشقی ، 3 ماه پیش ارسال شده

هادی زبده شهردار منطقه ۱۶ از اجرای طرح احیای فرهنگ نهج البلاغه به طور پایلوت در این منطقه خبر داد.


بازدید :


زمان تقریبی مطالعه :


تاریخ :

نهج البلاغه

به گزارش شمیم عشق به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶ مهندس زبده در جلسه شورای قرآن و ترویج احیای فرهنگ نهج البلاغه با اشاره به وجود دو نوبت ولادت مولی الموحدین در سال ۱۳۹۷ هجری شمسی  از اجرای طرح احیاء و ترویج فرهنگ نهج البلاغه با شعار” نهج البلاغه کتاب زندگی”و “هر خانواده-یک نهج البلاغه” در این منطقه خبر داد .

وی افزود:  شهرداری منطقه ۱۶ به عنوان منطقه پیشرو با تشکیل کانون نهج البلاغه در دارالقرآن مرکزی امام حسن مجتبی (ع )پیشگام طرح احیا فرهنگ علوی در شهر تهران خواهد بود .

مهندس زبده اظهار داشت : با استفاده از تجربیات اندیشمندان و علمای اسلام و موسسات فعال و حوزه ترویج و احیا فرهنگ نهج البلاغه مولا امیر المومنین علی ابن ابی طالب علیه السلام احیا فرهنگ علوی و فرمایشات گهربار نورانی مولی الموحدین اعم از خطبه نامه ها ، حکمت ها، اندرز ها و کلمات قصار به صورت موضوعی تبیین و ترویج می گردد.

شهردار منطقه ۱۶ ادامه داد : با یک برنامه ریزی جامع و مدون فعالیت کانون نهج البلاغه در منطقه با برگزاری کلاسهای هفتگی محفل انس با نهج البلاغه در مساجد محوری، راه اندازی کانال ها و گروه های مجازی جهت ارتباط، اطلاع رسانی، آشنایی با معارف نهج البلاغه، پاسخ به سوالات، برگزاری مسابقات ماهانه، کتابخوانی نهج البلاغه ، مسابقه حفظ حکمت ها در راستای ترویج نهج البلاغه فعالیت می نماید .

وی افزود: تشکیل مجمع فعالان نهج البلاغه ، برگزاری نمایشگاه نهج البلاغه در مساجد، مدارس، سرای محلات و مراکز فرهنگی، برگزاری کلاسهای نهج البلاغه شناسی در سرای محلات، جلسات آشنایی با نهج البلاغه ویژه کارکنان و خانواده  ها، تالیف و انتشار کتب موضوعی نهج البلاغه در زندگی برگزاری دوره آموزشی مدیریت علوی ویژه مدیران چاپ و هدیه نهج البلاغه  به مساجد فعال از جمله برنامه هایی است که مقدمات اجرای تبیین و ترویج نهج البلاغه را فراهم می کند.

شهردار منطقه ۱۶ اظهار امیدواری کرد با اجرای این طرح به طور پایلوت با برنامه جامع و مدون کاری ماندگار در منطقه ، شهر تهران و کشور انجام شود.


تمامی حقوق مطالب برای وبسایت شمیم عشق محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از : بک لینکس