سینما زندگی با “زیر سقف دودی” به استقبال رمضان می‌رود
نویسنده : ، موضوعات : عشقی ، 6 ماه پیش ارسال شده

موسسه علمی آموزشی “بارش افکار سپید” برای اولین بار با رویکرد دین، روان و نگاهی جامعه شناختی تلاش می کند تا با استفاده از فیلم های خانوادگی و با رویکرد و موضوع و مسائل خانواده بازتعریفی عمیق از مفاهیم زندگی و رفتارهای ما در سبک زندگی رایج در جامعه ارائه دهد.


بازدید :


زمان تقریبی مطالعه :


تاریخ :

سینما زندگی

حجت‌الاسلام محمد برمایی  مشاور خانواده در ارتباط با هدف و رویکرد سلسله جلسات ” سینما زندگی” می گوید:  چقدر خوب است که در ماه مبارک رمضان نگاهی به اشتباهات و انحرافات در زندگی و جامعه‌مان بیندازیم. هدف از برگزاری سینما زندگی بررسی محتوای یک فیلم بر اساس دین و روان و یک دورهمی فاخر خانوادگی است. زمانی که  تعداد طلاق ۱۷۵ هزار در یک سال گفته شد کسی برای آن کاری نمی تواند کند جز اینکه هر کسی به شکلی  احساس تاسف کند و واکنش هیجانی در قبال یک آمار نشان دهد. نگاه ما این است که این تعداد طلاق یک واقعیت است و این به لحاظ دین و روان یعنی ۱۷۵ هزار خانواده از هم پاشیده شده است، به لحاظ دینی  یعنی ۱۷۵ هزار بار عرش خداوند به لرزه درآمده است،  این یعنی  افراد همدیگر را بد انتخاب می کنند و  همچنین به این معناست که حمایت های خوب از خانواده های نوپا و تازه تشکیل شده و زوج ها در جامعه وجود ندارد. برای رسیدگی به آمار های بعد از طلاق مددکاران اجتماعی و متخصصان این حوزه باید اقدامی انجام دهند، کار ما و سینما زندگی پیشگیری از این مسئله است.

 سینما زندگی این جریان‌سازی فرهنگی را به راه‌انداخته تا بتواند به نحو شایسته‌ای، نقاط ضعف، انحرافات و اشتباهات اجتماعی را رصد نماید و برای آن راهکار ارائه دهد. خانواده‌ها بایستی بتوانند با صمیمیت رفتار و گفتار با هم تعامل و گفتگو داشته باشند.

حجت‌الاسلام برمایی تصریح کرد: سینما زندگی می‌کوشد فضای نقدپذیری را با ارتقاء سواد رسانه‌ای و اشاعه فضای تعاملی و گفتگوهای سازنده خانوادگی، ترویج دهد. در این برنامه تلاش می شود تا فیلم هایی خانوادگی که با رویکرد آسیب شناسی خانواده ساخته شده است مورد بررسی قرار دهد .اگر با دیدن این گونه فیلم ها بترسیم و کاری نکنیم مسئله است اتفاقی که در اکثر فیلم های ایرانی می افتد و فقط مردم از آن می ترسند و کاری نمی کنند. باید در این حوزه چه کرد؟ آیا فقط باید گفت این فیلم هایی که زیرآب خانواده را می زنند نگاه نکنید یا بیاییم کاری کنیم و با حضور مردم  فیلم های روز دنیا و روز ایرانی را ببینیم و با تفکر نقادانه و معرفی کتاب درست و خواندن در همان جلسه،   مفاهیم ناخودآگاه و آگاه که از فیلم برداشت شده است را مورد نقد قرار دهیم.

وی با تأکید بر اینکه سینما زندگی در تلاش است تا فرهنگ “با هم فیلم دیدن، با هم کتاب خواندن و با هم گفتگو کردن” را در جامعه و در میان خانواده‌ها نهادینه کند، اظهار داشت: روز پنجشنبه بیست و هفتم اردیبهشت در حالی به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رویم که سینما زندگی با استفاده از دو سرمایه ارزشمند و تأثیرگذار فرهنگ و هنر یکی کتاب و دیگری سینما از هیچ کوششی برای ارائه مدل سبک زندگی اسلامی و ایرانی دریغ ندارد.

استاد برمایی در پایان خاطرنشان کرد: جامعه علاقه‌مند به فرهنگ و هنر و خانواده دوست ایرانی امروز بایستی بیش از هرچیز، پوسته اصلی خانواده را دریابند که گرفتار تبلیغات شوم دنیای غرب نشود. امیدواریم با ارائه الگوهای مناسب و فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی این دورهمی‌های خانوادگی در سینما زندگی به سرانجام خوشایندی برسد و جامعه ما از این حجم الگوبرداری‌های غلط فاصله بگیرد و مسیر درستی را در پیش گیرد.

برنامه جلسه دوم سینما زندگی

“فیلم ببینیم، کتاب بخوانیم و گفتگو کنیم” شعاری است که سینما زندگی سرلوحه کار خودش قرار داده و در قالب ویژه برنامه‌ ماه مبارک رمضان با فیلم “زیر سقف دودی” گفتمانی سازنده و فضای مفرح علمی، آموزشی و فرهنگی را برای خانواده‌های ایرانی فراهم می‌سازد. فارغ از بهره‌مندی از معنویت‌های رمضان بایستی برای القای مفاهیم درست زندگی کردن هم قدم برداشت و رمضان ماه تمرکز بر خوبی‌ها و مقابله با هر زشتی و بدی است.

 سینما زندگی به همت موسسه بارش افکار سپید روز پنجشنبه بیست و هفتم اردیبهشت با اکران فیلم “زیر سقف دودی” و گفتگوی محتوایی و فاخر حجت‌الاسلام محمد برمایی و پوران درخشنده به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رود. این برنامه از ساعت ۲۳ الی ۲ بامداد در سالن ۸ باغ کتاب برگزار می‌شود.


تمامی حقوق مطالب برای وبسایت شمیم عشق محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از : بک لینکس